Oslava mezinárodního dne dětí ve školce

Ve středu i 1. června 2014 proběhla na škole oslava svátku dětí. Příprava oslav byla ve spolupráci s místní Advaitou, která pro děti připravila program plný zábavy a pohádek. Mateřinka vyšla od školy směrem k lesu . Celá trasa se proměnila v pohádkový svět. Hned za kostelem čekala na děti kouzelná víla, která je učila znát  bylinky, Děti měly podezření, že je to paní školnice Anička, ale kostým byl tak přesvědčivý, že  si nebyly jisté. Za školou prosila  princezna, aby ji   pomohly sesbírat poztrácené korále. O kousek dál  čekali Křemílek a Vochomůrka. Nebály se ani Vodníka, kterému  pomohly vytahat z připraveného rybníčku věci , které tam nepatří. V lese se děti pozdravily s  Rumcajsem, který byl k nerozeznání od pravého ( možná, že skutečný byl).

Když děti splnily všechny úkoly a dostaly razítka, čekala je na zahradě čarodějnice Elvíra.  V  perfektním kostýmu a zamaskování málokdo poznával paní uklízečku Renatu. Byla strašidelná, ale děti se jí  nebály a  pomohly jí najít ztracené pavouky a žáby. Elvíra je vyzvala, aby šly hledat ztracený poklad. Po jeho nálezu byly děti odměněny sáčkem plným pamlsků . Radost měly i z hodinek, které jim darovali rodiče jednoho z dětí.

Potom už čekala Maruška u ohníčku s občerstvením a děti společně s pohádkovými bytostmi si  opékaly párečky a vyptávaly se jich na tajemství z kouzelného světa.

Děti byly nadšené, klienti byli spokojení, že udělali dětem radost a my zaměstnanci školy jsme rádi od dětí slyšeli- To byl tak hezký den!

Děkujeme Advaitě za velkou pomoc při přípravě a organizaci mezinárodního dne dětí.

Věra Trenčanová