16. 12. 2018

obl

Bude polojasno až oblačno, místy zataženo nízkou oblačností. Denní teploty -3 až 1°C. Noční teploty -2 až -6°C.

Základní škola slavila  Dětský den

Dětský den v Základní škole, uskutečněný ve středu 1. 6. 2016, probíhal ve znamení pěšího výletu po Nové Vsi a vyvrcholil opékáním vuřtů v areálu Terapeutické komunity Advaita.  Během pěší trasy žáci plnili zadané úkoly, ve kterých poznávali okolní krajinu, hledali a popisovali léčivé bylinky u báby kořenářky, dokonce znali i jejich využití. Řešili pohádkové kvízy u pohádkové babičky, nebo prokázali orientaci v krajině pomocí buzoly. U staré lípy na ně čekal Světoběžník a společně určovali, kterým směrem leží Ještěd,  kostel a základní škola. V naší obci se nachází část s názvem Brazílie, u ukazatele na nás čekal cestovatel s mapou světa, ale i s mapou Evropy. Úkolem bylo najít Brazílii a určit, na kterém kontinentě se nachází. Druhým úkolem bylo najít na mapě Evropy Českou republiku, hlavní město, určit barvy na státní vlajce a jméno prezidenta naší vlasti. Jako doplňková otázka zaznělo: „Znáte jméno starosty nebo starostky naší obce“? K mému překvapení (měla jsem ve skupině žáky I. a II. ročníku) všichni znali správnou odpověď. Se všemi úkoly se děti vypořádaly. V areálu Advaity si pro ně připravili klienti spoustu zajímavých soutěží a vyvrcholením bylo hledání pokladu a opékání vuřtů. Podle reakcí dětí při zpáteční cestě, se Dětský den dětem líbil. Do školy jsme se vraceli pěšky, celá akce probíhala v příjemné atmosféře za slunného počasí. Děti si svůj svátek opravdu užily. Za realizaci pěkného Dětského dne pro Základní školu, ale i pro Mateřskou školu děkujeme všem klientům Terapeutické komunity Advaita a hlavně paní Janě Oktávcové pracovní terapeutce.

Yvona Koblihová