Akce na škole probíhají již od září a žáci školy navštívili Krajskou vědeckou knihovnu v Liberci, kde shlédli ekologicky laděný program pod názvem  Farmářské pohádky, ze kterého  se dozvěděli , proč je nutné třídit odpad, jak je náročné  starat se na farmě o zvířata nebo jak dlouhou dobu trvá, než se vypěstuje obilí a upeče chléb. Žáci měli možnost prohlédnout si dětské oddělení knihovny a ukázku lužických lidových krojů. Před Radnicí v Liberci se zúčastnili akce, kterou pořádala IQ Landie společně s Technickou univerzitou v Liberci. Seznámili se s výrobou nanovláken a také se zde  pokoušeli  vyřešit různé rébusy a vyndat ježka z klece. Výlet za poznáním se velmi vydařil. Děti si  z akce odnesly spoustu nových zážitků a zkušeností.