Přednáška archeologa v ZŠ a MŠ

Nová Ves, okres Liberec

6.1. 2017 navštívil naši školu  archeolog Mgr. Petr Brestovanský . Seznámil děti se životem v dávných dobách formou přednášky  Jak se žilo lidem v okolí Liberce v pravěku. Žákům předal množství informací a ti si mohli  prohlédnout a osahat vzácné  artefakty – kamenné nástroje, hliněné nádoby, nástroje pravěkých lidí , ale také nástroje, s kterými pracují dnešní archeologové .

Přednáška se dětem velmi líbila. Kromě nových poznatků si žáci odnesli i naučné materiály a brožurky  , ze kterých se dozvěděli, kam se mohou s rodiči podívat a objevovat tajemství  života lidí v dávné minulosti.

Pan Petr  Brestovanský pracuje v Severočeském muzeu v Liberci, kde je vedoucím historického oddělení  a je ředitelem společnosti Archa 13, která prezentuje památky pro veřejnost formou expozic, naučných stezek , pořádáním historických bite, apod..

Více o aktivitách a činnosti Archy 13 se dozvíte na webových stránkách www.archa13.cz

Za všechny žáky panu Brestovanskému děkujeme.