Tříkrálová sbírka v roce 2017

I v tomto roce  v pátek  6. ledna se již tradičně ve spolupráci  s Oblastní charitou v Liberci   konala v naší obci Tříkrálová sbírka. Nová Ves ožila malými tříkrálovými koledníky. Ani nevlídné mrazivé počasí je neodradilo , aby se zastavili u vašich dveří, na dveře napsali křídou svoje iniciály a zazpívali písničku. Dopoledne koledovaly děti ze školky a odpoledne školáci. Všude na děti čekali milí a usměvaví lidé a měli pro děti připravené dobrůtky i penízky do kasiček.

Jaké bylo putování dětí z mateřské školy ?

Skupinka dětí z oddělení Berušek se vydala po vydatné svačince  na Tříkrálovou sbírku. Děti s nasazením a radostí zpívaly písničky a snažily se, aby je bylo slyšet. Zastavily se u každého domku .Od mnoha  hodných lidí dostaly kromě  peněz do kasičky i spoustu dobrot. Určitě se zase těší na příští rok, které stráví mezi milými lidmi.

Motýlci se vydali na delší trasu. Prošli vesnicí až Na Růžek a zadní cestou kolem statku zpět do mateřské školy. Bylo příjemné vidět, jak na nás už lidé čekají  a mají pro děti připravené dobroty. Děti jim za to zazpívaly  a popřály jim zdraví a štěstí. A tom Tříkrálová sbírka je. Aby děti uctívaly tradice , aby se lidé navštěvovali a  hlavně, aby se nám tady na vesnici spolu pěkně žilo.

Jak se do sbírky zapojili školáci ?

Školáci putovali závějemi s plným nasazením, nadšeně zpívali a těšili se na každé otevření dveří. Bylo hezké, že lidem se tato tradice líbí, že si na ni zvykli , že se těší na děti a kromě charitativních příspěvků  obdarovávají děti i sladkostmi. Ještě týden si děti povídaly o svých zážitcích a v hodinách českého jazyka o sbírce i napsaly.

My jsme šli od dílny pana Portele až ke škole a skoro všude na nás čekali . Já jsem nesla kasičku a zpívala, Naty hrála na flétnu a kluci psali křídou na dveře. Dostávali jsme penízky, sladkosti i ovoce. U Kořínků bylo spoustu lidí a ti na nás byli moc hodní a s paní Kořínkovou jsme se u stromečku vyfotili. Moc se nám to všem líbilo.

Terezka

Já jsem chodila také na Tříkrálové sbírce. Bylo to úžasné ! Lidi byli rádi, že nás vidí a my zase , že jim dáváme dobrou náladu. Dávali nám penízky, cukroví, bonbónky , čokoládu i ovoce. A představte si, že jsme byli navlečení jako sněhuláci, moc hodně. Alespoň nám bylo teplo , protože byl mráz. Byli jsme i v obchodě  a všude nás lidé chválili. Já jsem hrála na flétnu . A teď když nám paní učitelka dává bonbónky , které jsme vykoledovali, tak si říkám: To byl krásný den a už se těším na příště.

Baruška

Já jsem s paní ředitelkou a paní učitelkou  jel autobusem až na konečnou zastávku v Nové Vsi. Nejdříve na nás čekala paní Pavlíková a pánové s panem Portelem. Ještě jsme vyběhli do kopečka za paní Hlavatou , zazpívali v Advaitě a potom cestou ke Kořínkům a celou cestu ke škole. Když jsme šli, tak lidé zastavovali, stáhli okénko  a z auta nám dávali peníze do kasičky. Bylo to moc hezké.

Filip

Již jsme dostali zprávu z Oblastní charity Liberec, že děti vykoledovali celkem 8 943,-Kč. Je to nejvíc za celé roky, kdy tuto akci pořádáme. Děkujeme všem hodným a milým lidem z Nové Vsi za jejich vstřícnost, ochotu a dobročinnost. Školáci za vykoledované peníze budou mít nové učební pomůcky a děti ze školky hračky pro radost.

Mgr. Věra Trenčanová, ŘŠ