16. 12. 2018

obl

Bude polojasno až oblačno, místy zataženo nízkou oblačností. Denní teploty -3 až 1°C. Noční teploty -2 až -6°C.

Slavnostní zahájení školního roku 2016/2017

Již tradičně jsme zahájili nový školní rok ve třídě prvňáčků za přítomnosti jejich  rodičů  , vyučujících  a zástupců obce, kteří společně s námi přivítali devět nových žáků. Na první školní den se těšili všichni  předškoláčci. Přechod z mateřské školy do základní pro ně nebyl stresující. Děti vystoupily jen o poschodí výš a z předškoláků byli rázem školáci. Třídní  učitelka Eva  Brestovanská seznámila rodiče s režimem  a řádem školy a také s akcemi, které  nás v novém školním roce čekají. Ve třídách jsme si povídali  o tom, jak jsme  strávili prázdniny, probrali školní řád, který je třeba respekovat  a   zase si  začít zvykat  na svou třídu, lavici, židličku a naladit se na učení, příjem nových informací, psaní úkolů a dalších věcí, které s sebou škola přináší.

Společně jsme si pak také  povídali o  tom, jak se škola za letní prázdniny změnila, jaké úpravy a opravy školy byly provedeny.  Děti mají nové pískoviště, které využívají nejen děti z mateřské školy, ale i nejmenší školáci při odpoledních hrách ve školní družině. Je opravena kanalizace v šatně   Berušek a celá šatna je zrekonstruována. .

.S úpravami zahrady a budovy došlo přes prázdniny k dalším změnám ,a to  personálním. Odstěhovala se paní Renata Kalousková, která na naší škole pracovala devět let jako školnice a uklízečka. Neradi jsme se s ní loučili, vždy ochotně pomohla , kde bylo potřeba. Za její práci jí  děkujeme . Přijali jsme novou paní uklízečku Ivanu Lenertovou. Nastoupila nová paní učitelka do mateřské školy Karolína Kaplová a brzy dostaneme pomoc i do kuchyně.

Topit bude Tomáš Váňa a také se v rámci školnictví postará o drobné opravy a nátěry.

K dalším změnám bude postupně docházet ve spolupráci s obcí . Změny se budou týkat opravy budovy školy a rozšíření kapacity mateřské školy . Od 1.1. 2017  bude rozšířeno oddělení mateřské školy a bude ji navštěvovat 48 dětí. Se vzrůstajícím počtem dětí v mateřské škole se zvyšuje i počet dětí v základní škole. Ze zákona je od letošního školního roku předškolní vzdělávání povinné.  Počet dětí v základní škole se také zvýšil  od loňského roku z 24 na  28 žáků.