Poděkování klientům komunity za Mikuláše  2017

I v letošním roce k nám do školy zavítal Mikuláš v doprovodu s hrozivým čertem a hodným andělem. Po příchodu vzácné návštěvy do třídy si děti naklonily jejich srdce zpěvem krásné písně od Petra Skoumala a Jiřího Žáčka, Slava jsou tu Vánoce. Musím říci, že se dětem, při doprovodu paní učitelky Evy Brestovanské, velmi povedla. Asi také proto, že chtěly obměkčit strašidelného pána pekel, děti zpívaly upřímně a s radostí.   A jak již bývá zvykem, všichni tři vzácní hosté zpytovali svědomí našich žáčků.  Mikuláš byl moudrý, anděl velmi shovívavý a čert chtěl mnohé malé zlobiče  odnést  s sebou do pekla. Nakonec si ale neodnesl živou duši, protože všichni hříšníčci  slibovali své polepšení a Mikuláš jim dal, na rady anděla, ještě jednu šanci. Všechny děti dostaly tak bohatou nadílku, že se jim ani do ručiček nemohla vejít .  Mikuláš s andělem a čertem se s námi ještě na památku vyfotili a slíbili , že si příští rok přijdou polepšení všech hříšných duší překontrolovat . Jako každoročně pro děti z MŠ a ZŠ krásného Mikuláše  připravila Komunita my ji za to moc děkujeme.

Věra Trenčanová, ŘŠ