BAJAJA

V pondělí 9. října 2017 shlédly děti ze základní školy a děti z mateřské školy oddělení Motýlci zbrusu novou pohádku Bajaja, jejíž premiéru slavnostně divadlo uvede až v sobotu 14. října 2017 v 17:00 hodin.

Děti s napětím sledovaly osud prince Viktora poté, co opustí své království a vydá se do světa? A kam ho zavedly rady jeho věrného, lidskou řečí nadaného koně Punti.  V cizím království, ve kterém žijí tři sličné princezny a na každou z nich si brousí zuby strašlivý drak. A náš princ na radu svého moudrého koně vstupuje na onom hradě do služby coby zahradník. A navíc předstírá, že neumí vyslovit nic než pár nesrozumitelných zvuků. Zvuků, které mu obstaraly jeho nové jméno: BA-JA-JA.

Režisérka a autorka inscenace, Markéta Sýkorová, která je v Naivním divadle podepsána již pod řadou titulů, nyní připravila inscenaci podle původní verze klasické pohádky Boženy Němcové. S výtvarnicí Terezou Vašíčkovou zvolila prostředky činohry kombinované s loutkovými scénami, v nichž ponejvíce pracovala s dnes již málo využívanou technologií spodem voděných loutek, tzv. javajek.