16. 12. 2018

obl

Bude polojasno až oblačno, místy zataženo nízkou oblačností. Denní teploty -3 až 1°C. Noční teploty -2 až -6°C.

Sférické kino

Děti základní školy a starší oddělení MŠ měly možnost ve čtvrtek 14. září 2017 vidět promítání Sférického kina. Program se odehrál ve speciálním půlkulatém stanu nafouknutém vzduchem. Děti ležely na podložkách           a na strop kopule stanu jim promítaly zábavný, ale i poučný film: Tajemství stromů.

„Tajemství stromů“

Děti se dozvěděly o tom, jak probíhá fotosyntéza, oběh kyslíku a jaká je struktura stromů   od kořenů až po listy. Jak stromy získávají energii ze slunce.  Proč rostou? Jak to, že se voda z kořenů dostává, v rozporu se zákony gravitace do listů.

Filmem nás provázela zvídavá a milá beruška Dolores a svatojánský brouček Michael. Oba pracovali na referátu do své školy pro broučky o životě stromů.

Program se všem dětem velice líbil. A doufáme, že sférické kino k nám nezavítalo naposledy.