3. 7. 2020

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Denní teploty 21 až 25°C. Noční teploty 15 až 11°C.

Vánoční besídka

Ve čtvrtek 21. prosince 2017 se uskutečnila v Základní škole Vánoční besídka. Zazpívali jsme si společně vánoční koledy, vyzkoušeli jsme si vánoční zvyky, jako například pouštění lodiček, odlévání olova a krájení jablíčka. Dvě lodičky se od skupinky loděk oddělily a děti na to reagovaly slovy " To je Bára a Kuba - ty budou odcházet příští školní rok do jiné školy". Při odlévání olova si paní učitelky věštily budoucnost.  Vznikly nám však tak zajímavé tvary, že se necháme raději překvapit. Na závěr besídky si žáci navzájem rozdali dárky.

Vánoční besídka

Vánoční zvyk - pouštění lodiček

Jeden z vánočních zvyků - odlévání olova a věštění budoucnosti ze vzniklého tvaru

Jeden z vánočních zvyků - odlévání olova a věštění budoucnosti ze vzniklého tvaru