15. 12. 2018

Bude oblačno až zataženo, během dne místy až polojasno, ojediněle slabé sněžení. Denní teploty -3 až 1°C. Noční teploty -2 až -6°C.

Slavnostní zahájení školního roku 2018/2019

Nový školní rok byl letos zahájen v pondělí 3. září za hojné účasti rodičů a ostatních příbuzných našich prvňáčků. Letos nám do první třídy nastoupilo po dlouhé době 11 prvňáčků. Celkem letos máme na základní škole 37 dětí ve dvou třídách. Jako nově jmenovaná ředitelka jsem letos měla poprvé to potěšení školní rok zahájit a osobně přivítat všechny naše žáčky i zúčastněné rodiče. Všechny děti, tak jako každý rok, přišla osobně přivítat paní starostka Renata Hajnová a pan místostarosta Viktor Portele.

Paní starostka si pro děti i rodiče připravila projev, ve kterém popřála dětem hodně úspěchů do letošního školního roku a také aby pro ně nebyla škola jen povinností, ale i zábavou. Všichni žáčci si z rukou představitelů obce převzali dárkovou tašku se školními pomůckami a knihou v celkové hodnotě 500,- Kč, které pro ně připravily paní učitelky a hrazena byla Obecním úřadem Nová Ves.

Pan místostarosta seznámil děti i rodiče s plány obecního úřadu na rekonstrukci školy. Nyní je již zpracovaný projekt na opravu podlah v budově základní školy. Jeho realizace je nyní závislá na tom, zda obecní úřad při výběrovém řízení sežene firmu, která projekt promění ve skutečnost. Čekají nás i celkové opravy interiérů a také nám do budoucnosti byl přislíben pro školu nový kabátek. Jíž předem děkujeme a moc se těšíme.

V letošním roce jsem měla také to potěšení představit dětem i rodičům novou posilu našeho učitelského sboru, slečnu učitelku Barbaru Kalčíkovou. Stala se třídní učitelkou 3. a 4. ročníku, kde učí český jazyk, prvouku, přírodovědu, a všechny výchovy. V 1. a 2. ročníku  také učí tělesnou výchovu. Ve 3. a 4. ročníku máme nově paní asistentku pedagoga Veroniku Szilágyiovou. Oběma přejeme, aby se jim v naší škole líbilo, dlouho nám tu vydržely a aby je jejich důležité povolání ze srdce těšilo.

Všem zúčastněným velmi děkuji za příjemnou atmosféru prvního školního dne a velmi si přeji, aby nám všem tato příjemná nálada i dobré a vstřícné vztahy vydržely.

Mgr. Šárka Kočí, ředitelka Základní a Mateřské školy Nová Ves