24. 10. 2021

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Ráno místy mlhy. Denní teploty 9 až 13°C. Noční teploty 3 až -1°C.

Projektový den - Lovci mamutů

Projektový den v ekocentru Střevlík

Začátek školního roku 2020/2021 jsme s dětmi začali velmi pozvolna a příjemně. V pátek 3.9. 2020 se žáčci 3. a 4. ročníku zúčastnili projektového dne v ekocentru Střevlík v Hejnicích, který byl včetně dopravy financován z projektu Evropské unie ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Tento projektový den s názvem Lovci Mamutů byl zaměřen na způsob života v době ledové. Probíhal po celou dobu ve venkovních prostorách ekocentra a byl rozdělen na dva bloky.

V prvním – teoretickém, bylo cílem dětem přiblížit život našich prapředků, způsob jejich obživy, seznámit je pomocí obrazových pomůcek s tvory, kteří po povrchu zemském chodili v nejstarších dobách lidské historie. Děti se dozvěděly, ve kterém konkrétním období zvířata žila, čím se živila a zda byla hrozbou pro tehdejší lidskou populaci.

V druhém – praktickém, si děti vyzkoušely různé způsoby rozdělávaní ohně. Rozděleny do tří skupin, soutěžily o to, komu se dříve podaří rozdělat oheň a přepálit provázek natažený nad ohništěm. Nakonec měly možnost zastřílet si z luku na cíl na nedaleké louce.

Den se i díky krásnému, teplému počasí velmi vydařil a děti se do školy vracely velmi spokojené.