24. 10. 2021

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Ráno místy mlhy. Denní teploty 9 až 13°C. Noční teploty 3 až -1°C.

Návštěva dětí ve Středisku ekologické výchovy „Střevlík“ v Hejnicích

Projektový den - Pes přítel člověka

Dne 4. září 2020 se děti první a druhé třídy naší školy zúčastnily programu „Pes, přítel člověka“ ve Středisku ekologické výchovy Libereckého kraje „Střevlík“ v Hejnicích. Celá akce včetně dopravy byla hrazena z projektu Evropské unie ve spolupráci s Ministerstvem školství ČR.

Cílem programu bylo povzbudit u dětí pozitivní vztah ke psům, naučit se psům porozumět a dobře s nimi zacházet.

Od školy děti odjely autobusem v 8.00 hodin. Cesta do Hejnic rychle uběhla a děti se na program těšily.

Během návštěvy ve Střevlíku se děti seznámily s pejskem Flokim, který byl speciálně vycvičený pro práci s dětmi. S pomocí canisterapeutických aktivit se děti učily pejskovi důvěřovat a rozumět mu. Dozvěděly se, jak psi vnímají svět a společně rozluštily tajemství psí řeči a psího chování tak, aby mohly se psy lépe komunikovat. Naučily se, co všechno péče o pejska obnáší. Některé Flokiho vykartáčovaly a všechny Flokiho hladily a mazlily se s ním.

Program byl rozdělen na 2 části. Během dlouhé přestávky se děti nasvačily a společně běhaly v zahradě ekocentra. Byla zde pro ně připravena i překážková dráha, což děti kladně uvítaly.

Na závěr programu si děti ještě nakreslily obrázek pejska. Na památku dostaly velký odznak s podobiznou Flokiho.

Do školy se vrátily opět autobusem, kde je čekal výborný oběd. Celý výlet se jim líbil, počasí přálo a děti byly spokojené.