5. 4. 2020

skoroj

Bude jasno až skoro jasno, odpoledne přechodně až polojasno. Denní teploty 10 až 14°C. Noční teploty 4 až 0°C.

Vnitřní řád školní jídelny
Vnitřní řád školní kuchyně
Školní jídelna při Základní a Mateřské škole Nová Ves
Jedná se o  zařízení s kapacitou 100 jídel, v současné době vaříme 80 hlavních jídel
pro děti a 18 zaměstanců.Pracuje zde jedna kuchařka na plný úvazek, jedna pomocná kuchařka a vedoucí stravování na částečný úvazek.

Denně připravujeme ranní a odpolední svačinu pro mateřskou školu. Dále oběd:
1 druh polévky, 1 druh hlavního jídla, ovoce nebo zeleninu a nápoj.
Bližší informace u vedení ŠJ.

1. STRAVOVÁNÍ DĚTÍ
  2. Dítě přítomné v MŠ v době podávání jídla se stravuje vždy ( 3x denně)
  3. Donáška vlastního jídla a pití do MŠ je zakázána. Škola po celý den zajišťuje nejen kvalitní stravu ale i pitný režim.
  4. Dítě má možnost volby nápoje po celý den: mírně slazené čaje x voda ( na pitný režim a má vlastí plastový hrneček)
  5. Dítě má možnost volby nápoje při svačinách ranních i odpoledních: čaj  nebo  mléčný nápoj
  6. Individuální požadavky, které nejsou v rozporu s obecně platnými právními předpisy, si mohou rodiče dohodnout přímo s vedoucí školní jídelny ( písemně, na základě lékařského doporučení ).
  7. Odhlašovat dítě ze stravy je možné do 8,00 hodin daného dne, formou SMS na třídní telefon  nebo telefonicky u VŠJ
  8. Neodhlášenou stravu je zákonný zástupce povinen uhradit v plné výši ( viz platby stravné )

Alergeny
13.12.2014 je legislativně stanoveno datum, kdy je povinností všech výrobců potravin, všech článků veřejného stravování, jako např. restaurací, školních jídelen, pekáren, prodejen atd. označovat alergeny ve všech potravinových výrobcích.
Odvolání na legislativu: EU – 2000/13 do 13.12.2014 a pak nahrazena 1169/2011 EU čl. 21 ČR – vyhl. 113/2005 Sb. O způsobu označování potravin

Školní jídelna je povinna označit vyrobený pokrm alergenní složkou, ale nebude brán zřetel na jednotlivé přecitlivělosti strávníků. Tuto skutečnost si musí každý strávník, nebo zákonný zástupce uhlídat sám. Není možné se věnovat při výrobě jídel strávníkům s potravinovou alergií jednotlivě, takže případným žádostem nebude vyhověno.
Jídelna má pouze funkci informační tak, jako každý výrobce potravin a pokrmů.

Seznam a číselné označení potravinových alergenů:

1.  obiloviny obsahující lepek a výrobky z nich
2.  korýši a výrobky z nich
3.  vejce a výrobky z nich
4.  ryby a výrobky z nich
5.  podzemnice olejná (arašídy) a výrobky z ní
6.  sójové boby (sója) a výrobky z nich
7.  mléko a výrobky z něj
8.  skořápkové plody a výrobky z něj - jedná se o všechny druhy ořechů
9.  celer a výrobky z něj
10. hořčice a výrobky z ní
11. sezamová semena (sezam) a výrobky z nich
12. Oxid siřičitý a siřičitany v koncentracích vyšších než 10 mg, ml/kg, l, vyjádřeno SO2
13. vlčí bob (lupina) a výrobky z něj
14. měkkýši a výrobky z nich

Na jídelním lístku bude vyznačena přítomnost alergenu číslem označujícím alergen dle tohoto seznamu. Seznam alergenů bude vyvěšen u jídelního lístku.

Ten kdo netrpí alergií na některé potraviny, se značením nemusí zabývat.

Úhrada školného a stravného
Rodič je povinen včas uhradit poplatek za stravné a školné.
PLATÍ SE HOTOVĚ NEBO PŘEVODEM.

Stravné

celodenní stravné: 35,-Kč

děti, které dovrší v tomto školním roce 7 let - platí stravné  38,- Kč

žáci    25,- Kč

žáci starší 10 let   27,- Kč

Vybíráme vždy do 15. v měsíci, platby se hradí dopředu.