Základní škola a Mateřská škola , Nová Ves, okres Liberec, příspěvková organizace Chrastava ,

PSČ 463 31, telefon : 482 720 585,skolanovaves@centrum.cz

Kritéria pro přijetí žáka do školní družiny

Platnost pro školní rok 2018/2019

Účinnost ode dne: 1. 1. 2018

Zpracovala : Mgr. Věra Trenčanová, ředitelka školy

Seznámena : Yvona Koblihová, vedoucí vychovatelka

V souladu se zákonem č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším, odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) v platném znění a v souladu s vyhláškou č. 74/2005 Sb., o zájmovém vzdělávání v platném znění, stanovuje ředitel školy kritéria pro přijetí žáků k zájmovému vzdělávání ve školní družině. Dle těchto kritérií bude postupovat ředitel školy v případech, kdy počet žádostí o přijetí žáků k zájmovému vzdělávání ve školní družině, podaných zákonnými zástupci (rodiče), překročí stanovenou kapacitu školní družiny.

Kritéria pro přijetí žáků do školní družiny

1. O přijetí žáka do školní družiny rozhoduje ředitel školy na základě řádně vyplněné přihlášky (zápisového lístku) do ŠD, kterou rodiče odevzdají do 25.6. 2018 paní vychovatelce školní družiny, učitelkám v MŠ, případně přímo ředitelce školy
  2. . Pobyt žáka ve školní družině není nárokový a školní družina může být naplněna maximálně do celkové výše její kapacity, která činí 28  žáků v jednom oddělení .

3. Žák není automaticky přijat do školní družiny po odevzdání přihlášky – zápisového lístku. O (ne)přijetí žáka budou informováni jeho zákonní zástupci nejpozději do 30. června 2018

Ve školním roce 2018/2019 budou přijati všichni žáci z 1. 2. a 3. ročníku. Do doplnění kapacity budou přijati někteří žáci 4. ročníku dle kritérií  pro přijetí.

Ředitelka  školy stanovuje následující kritéria pro přijímání žáků do školní družiny:

• žáci 1. třídy - všichni zájemci
  • žáci 2. třídy - všichni zájemci
  • žáci 3. třídy – všichni zájemci
  • žáci 4. třídy -  do naplnění kapacity - kritériem mladší sourozenec ve škole , dojíždění z okolních míst