23. 5. 2022

poloj

Bude skoro jasno až polojasno, v Čechách během odpoledne a k večeru od západu přibývání oblačnosti a postupně místy přeháňky nebo i bouřky. Denní teploty 21 až 25°C. Noční teploty 13 až 9°C.

Čarodějnice

Čarodějnice ve školní družině

Po ránu si děti uvařily s paní učitelkou Irenou kouzelnický lektvar, ve kterém nechyběly kopřivy, sedmikrásky, pampelišky, oregano a levandule.

Následovaly čarodějnické hry: hmatová hra - co skrývá kouzelný pytlíček,

čarodějnické lahve s ovčí vlnou, se senem a s hoblinami. V každé lahvi byly ukryté kouzelné klíče, pavouci a jiné překvapení.

Pro odvážlivce jsem připravila žabí hlen, ve kterém byly ukryté kuličky.

Děti namotávaly pavouky na klacíky, shazovaly plechovky baby Jagy, nebo se strefovaly měkými míčky do tunýlku Čarodějnice.

Čarodějnický den pokračoval i ve škole a v odpoledních hodinách na zahradě.

vaříme kouzelný lektvar, nechyběly kopřivy, sedmikrásky ani pampelišky (smetanka lékařská).

Odvážlivci hledali kouzelné kuličky v žabím hlenu.

Odvážlivci hledali kouzelné kuličky v žabím hlenu.

Hmatové hry - co se skrývá v pytlíčku a ve sklenici. Měl by tam být klíč k pokladu.

Hmatové hry - co se skrývá v pytlíčku a ve sklenici. Měl by tam být klíč k pokladu.