5. 7. 2022

bo

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 24 až 28°C. Noční teploty 17 až 13°C.

O pohár mikroregionu Hrádecko - Chrastavsko

Soutěž O Pohár Mikroregionu Hrádecko – Chrastavsko:

2. místo

V úterý 24. května 2022 se konala tradiční mikroregionální sportovní soutěž žáků prvního stupně základních škol. Tentokrát se soutěž konala v základní škole Mníšek. Každá škola měla sestavené šestičlenné soutěžní družstvo ze žáků všech ročníků. Naši školu reprezentovali Anetka Rennerová z prvního ročníku, Daniel Říha z druhého ročníku, Erika Schweigelová ze třetího ročníku, Adéla Hofmanová ze čtvrtého ročníku a dva páťáci: Valentýna MaláJosef Kanaloš. Dětí, které se chtěly soutěže zúčastnit bylo samozřejmě mnohem více, všichni zájemci měli možnost trénovat po dobu několika týdnů s paní vychovatelkou Petrou SmolovouYvonou Koblihovou a také s paní ředitelkou na školní zahradě. Ze zájemců jsme potom podle jejich úspěšnosti sestavili naše reprezentační družstvo.

Na samotnou soutěž bylo družstvo odvezeno hasičským autem panem Čílou v doprovodu paní asistentky Petry Smolové a paní ředitelky Šárky Kočí. Obě s dětmi závod běžely a na trati děti povzbuzovaly mohutným fanděním. Zde jsou jednotlivé disciplíny: Podlézání pod sítí, švihadlová štafeta, běh bludištěm – štafeta, barevný hlavolam – skládání barev do vzoru, štafeta nošení břemene, přechod přes slack linu, střelba prakem na plechovky, střelba míčky do obruče, házení kroužky na čáru, přenos raněného a kroket. Naše družstvo bylo naprosto báječné. Děti skvěle spolupracovaly, navzájem se povzbuzovaly a pomáhaly si.

Důležitý byl také celkový čas, za který se trasa s úkoly uběhla. Naše družstvo mělo celkový čas 43 minut a 1 sekunda. Mnohá družstva měla celkový čas kolem hodiny i více. Krásné druhé místo, které jsme obhájili z minulého ročníku nám všem udělalo obrovskou radost.

Děkujeme panu starostovi Nečinovi, který všem soutěžícím za skvělý výsledek zaplatil velkou porci točené zmrzliny. Děkujeme hasičům z Nové Vsi za dopravu. Také děkujeme všem rodičům, kteří nám zapůjčili praky a slack linu na trénink a především děkujeme všem dětem, které chtěly soutěžit a poctivě trénovaly, protože díky velkému zájmu jsme měli možnost vybrat děti s nejlepšími výkony a musím říci, že konkurence byla veliká.

Příští ročník soutěže O Pohár Mikroregionu Hrádecko – Chrastavsko se bude konat u nás v Nové Vsi. Vzhledem k tomu, že škola má jen první stupeň a personálu máme málo, budeme vděční za každého dobrovolníka, který nám pomůže s přípravou a realizací závodu.

Těšíme se na spolupráci.

Šárka Kočí, ředitelka školy