23. 5. 2022

poloj

Bude skoro jasno až polojasno, v Čechách během odpoledne a k večeru od západu přibývání oblačnosti a postupně místy přeháňky nebo i bouřky. Denní teploty 21 až 25°C. Noční teploty 13 až 9°C.

Třídíme domovní odpad

Ve škole máme umístěné kontejnery na sběr domovního odpadu.

Větší koše jsou umístěné u hlavních dveří, malé barevné kontejnery máme v prvním patře ve škole ( před třídou školní družiny).

Učíme děti třídit odpad - například na svačinky si nosí různé plastové krabičky se sýrem, vznikne odpad krabička - děti již vědí, že tento odpad patří do žlutého kontejneru. Při pracovní výchově vzikne spousta odstřižků papíru - tento odpad patří do modré nádoby. Víčka od jogurtů, termixů nebo obaly ze sýrů - hází děti do červeného kontejnerku.

Třídíme odpad

Plasty třídíme do žlutého kontejnerku.

Starý papír patří do modrého kontejneru.

Kontejnerky na odpad ve škole jsou malé, po jejich naplnění sypeme tříděný odpad  do kontejnerů   umístěných v obci Nová Ves.

Třídění domovního ddpadu.