Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Aktuální počasí

Počasí dnes:

17. 8. 2022

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 30 až 34°C. Noční teploty 17 až 13°C.

Přehrát/Zastavit Další

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Vážení rodiče,

 

zde naleznete aktuální pokyny a informace v souvislosti s Covid19, které jsme obdrželi od MŠMT. Dále zde uvádíme důležité věci, které se týkají organizace a chodu naší mateřské školy. 

Předem Vám děkujeme za respektování a dodržování všech pravidel a pokynů. Vzhledem k tomu, že se epidemiologická situace mění, může se stát, že některé pokyny nebo akce budou přesunuty či zrušeny. 

 

Provoz mateřské školy ve školním roce 2020/21

Covid19

1. Rodiče si u vstupu do MŠ vydesinfikují ruce, děti si myjí ruce v umývárně. Rodiče se zbytečně v prostorách nezdržují, nevstupují do herních prostor. Pokud vykazují příznaky infekčního onemocnění, nesmí do MŠ vstupovat.

2. Po příchodu dítěte provede paní učitelka ranní zdravotní filtr, zkontroluje, zda dítě nevykazuje známky infekčního či jiného onemocnění. V případě, že je dítě bude mít, nemůže být do MŠ přijato. Pokud se u něho projeví v průběhu dne, budou neprodleně kontaktování rodiče, kteří si musí dítě vyzvedout. 

Pokud má dítě alergii, projevující se rýmou, kašlem...musí být potvrzeno od lékaře!!!

3. Děti musí mít v šatně v kapsáři 2 ks podepsaných roušek v igelitovém pytlíku pro případ, že by se objevily příznaky podobné Covidu19. Pokud by se tak stalo, dítě bude umístěno do izolace do doby než si ho vyzvedne zákonný zástupce.

 

Organizace a chod mateřské školy ve školním roce 2020/21

Vzhledem k situaci ohledně Covid19 nebude schůzka všech rodičů. Tato schůzka bude pouze pro rodiče, jejichž děti v tomto školním roce nastupují, a to 3. 9. 2020 v 16 hodin ve školní jídelně. Pro ostatní rodiče je možnost využít emailovou či telefonickou komunikaci nebo si domluvit s paní učitelkou konzultaci. 

 

Nově!!! budou rodiče a děti z mladší třídy Želviček pro vstup do MŠ používat vchod ze zahrady!!! Rodiče a děti ze starší třídy Ježečků použijí vchod pro ZŠ, vedle hlavních dveří. Ježečci se můžou těšit na novou krásnou třídu, která je nyní nově naproti školní družině, ta se přestěhovala do prostor, kde byla třída Ježečků v loňském školním roce. 

 

Denní režim zůstává v obou třídách stejný. Tedy od 6:30 do 16:30. Prosíme, aby děti přicházely nejdéle do 8 hodin. Poté se vchod uzamyká. Pokud víte, že dítě nedorazí využijte telefonního kontaktu (stačí SMS), také do 8 hodin. Ráno vždy nahlaste paní učitelce, zda si dítě vyzvednete po obědě nebo odpoledne po svačině. 

 

Dětem do šatny dejte náhradní oblečení (tepláky, triko, ponožky, spodní prádlo), holínky, pláštěnku, bačkory (ne pantofle!). Prosíme, aby vše bylo podepsané!!!

 

O akcích mateřské školy budeme informovat v průběhu školního roku, prozatím máme v plánu návštěvu Ekocentra v Hejnicích a divadelních představení u nás v MŠ. 

 

Děti si do mateřské školy budou nosit pouze jednu plyšovou hračku, kterou po svém příchodu uloží na určené místo. 

Ve čtvrtek 3. 9. 2020 bude od 16 hodin také Den otevřených dvěří!

 

Těšíme se na spolupráci v novém školním roce,

učitelky MŠ.