ZŠ a MŠ Nová Ves u Chrastavy
Základní škola a Mateřská školaNová Ves u Chrastavy

Třídní schůzky  od 4. 10. do 6. 10. 2022 zabukujte si termín u své paní učitelky

Školní jídelna při Základní a Mateřské škole Nová Ves

Jedná se o zařízení s kapacitou 100 jídel, v současné době vaříme 80 hlavních jídel
pro děti a 18 jídel pro zaměstance.Pracuje zde jedna kuchařka na plný úvazek, jedna pomocná kuchařka na celý úvazek a vedoucí stravování na částečný úvazek.

Denně připravujeme ranní a odpolední svačinu pro mateřskou školu. Dále oběd:
1 druh polévky, 1 druh hlavního jídla, ovoce nebo zeleninu a nápoj.
Bližší informace u vedení ŠJ.

STRAVOVÁNÍ DĚTÍ

Dítě přítomné v MŠ v době podávání jídla se stravuje vždy ( 3x denně)

Donáška vlastního jídla a pití do MŠ je zakázána. Škola po celý den zajišťuje nejen kvalitní stravu ale i pitný režim.

Dítě má možnost volby nápoje po celý den: mírně slazené čaje x voda ( na pitný režim a má vlastí plastový hrneček)

Dítě má možnost volby nápoje při svačinách ranních i odpoledních: čaj  nebo  mléčný nápoj

Individuální požadavky, které nejsou v rozporu s obecně platnými právními předpisy, si mohou rodiče dohodnout přímo s vedoucí školní jídelny ( písemně, na základě lékařského doporučení ).

Odhlašovat dítě ze stravy je možné do 8,00 hodin daného dne, formou SMS na třídní telefon  nebo telefonicky u VŠJ

Neodhlášenou stravu je zákonný zástupce povinen uhradit v plné výši ( viz platby stravné )

Alergeny

13.12.2014 je legislativně stanoveno datum, kdy je povinností všech výrobců potravin, všech článků veřejného stravování, jako např. restaurací, školních jídelen, pekáren, prodejen atd. označovat alergeny ve všech potravinových výrobcích.
Odvolání na legislativu: EU – 2000/13 do 13.12.2014 a pak nahrazena 1169/2011 EU čl. 21 ČR – vyhl. 113/2005 Sb. O způsobu označování potravin

Školní jídelna je povinna označit vyrobený pokrm alergenní složkou, ale nebude brán zřetel na jednotlivé přecitlivělosti strávníků. Tuto skutečnost si musí každý strávník, nebo zákonný zástupce uhlídat sám. Není možné se věnovat při výrobě jídel strávníkům s potravinovou alergií jednotlivě, takže případným žádostem nebude vyhověno.
Jídelna má pouze funkci informační tak, jako každý výrobce potravin a pokrmů.

Seznam a číselné označení potravinových alergenů:

1.  obiloviny obsahující lepek a výrobky z nich
2.  korýši a výrobky z nich
3.  vejce a výrobky z nich
4.  ryby a výrobky z nich
5.  podzemnice olejná (arašídy) a výrobky z ní
6.  sójové boby (sója) a výrobky z nich
7.  mléko a výrobky z něj
8.  skořápkové plody a výrobky z něj - jedná se o všechny druhy ořechů
9.  celer a výrobky z něj
10. hořčice a výrobky z ní
11. sezamová semena (sezam) a výrobky z nich
12. Oxid siřičitý a siřičitany v koncentracích vyšších než 10 mg, ml/kg, l, vyjádřeno SO2
13. vlčí bob (lupina) a výrobky z něj
14. měkkýši a výrobky z nich

Na jídelním lístku bude vyznačena přítomnost alergenu číslem označujícím alergen dle tohoto seznamu. Seznam alergenů bude vyvěšen u jídelního lístku.

Ten kdo netrpí alergií na některé potraviny, se značením nemusí zabývat.

Úhrada školného a stravného

Rodič je povinen včas uhradit poplatek za stravné a školné.
PLATÍ SE PŘEVODEM vyjímečně HOTOVĚ.
Vzhledem ke stoupajícím cenám potravin dochází od února 2021 ke zdražování obědů.

Stravné:

• celodenní stravné pro děti od 3 do 6 let: 40,-Kč
  • děti, které dovrší v tomto školním roce 7 let - platí stravné  43,- Kč

• žáci  od 7 do 10 let platí  28,- Kč/ oběd
  • žáci starší 10 let   30,- Kč

Vybíráme vždy do 15. v měsíci, platby se hradí dopředu.